Новини

Захворювання гортані, які частіше зустрічаються у людей, що живуть з ВІЛ

В рамках нового дослідження вчені оцінили ризик розвитку захворювань гортані серед людей, що живуть з ВІЛ (ЛЖВ). Вони хотіли з'ясувати, чи є які-небудь хвороби гортані, які надмірно поширені у пацієнтів з позитивним ВІЛ-статусом.

У випробуваннях за методом «випадок-контроль» взяли участь 69 ЛЖВ та 4178 осіб з негативним ВІЛ-статусом. Всі учасники були пацієнтами Голосового центру Джонса Хопкінса.
Хвороби, які частіше зустрічалися в групі ВІЛ
• патологія голосових зв'язок: майже 59% людей, що живуть з ВІЛ, мали хоча б один діагноз, що відноситься до патології голосових зв'язок; у контрольної групи цей показник склав 48%;
• рак гортані: у порівнянні з ВІЛ-негативними пацієнтами пацієнти з ВІЛ з більшою ймовірністю мали рак гортані (16% проти 3%);
• хронічний ларингіт: 17% у групи ВІЛ і 4% в контрольній групі;
• грибковий і виразковий ларингіт також частіше зустрічалися серед ЛЖВ.
Не було відмінностей в групах
Не було відмінностей по кількості діагнозів, пов'язаних з функціональним порушенням голосу, ковтання або проблем з дихальними шляхами. Папіломатоз гортані, який є ВПЛ-залежним захворюванням, мав однакову поширеність в обох групах.
висновки
Проаналізувавши дані, вчені прийшли до висновку, що люди, які живуть з ВІЛ, значно частіше страждають плоскоклітинний рак гортані, а також хронічним, грибкових і виразковим ларингітом, ніж люди без ВІЛ. Тому медики і самі пацієнти повинні приділяти особливу увагу профілактиці та діагностиці цих захворювань.