Новини

26 вересня відзначається Всесвітній день контрацепції

 Щорічно 26 вересня відповідальні організації привертають увагу влади і громадськості до проблем, які виникають через брак статевого виховання і зневаги до засобів контрацепції.
Всесвітній день контрацепції - довгострокова кампанія, яка орієнтована на всіх сексуально активних чоловіків і жінок. Ключове завдання - підвищити інформованість населення про методи контрацепції, виключити незаплановані вагітності та знизити кількість абортів. Особливу увагу в цьому питанні приділяється молоді та підліткам.

На думку експертів, необхідно розширити знання з питань контрацепції серед представників молодого покоління від 15 до 25 років. Важливо саме в період підліткового віку надати необхідну інформацію, щоб уникнути наслідків, які можуть вплинути на їхнє життя.
«Сумна статистика»
• Щорічно 80 млн жінок стикаються з небажаною вагітністю.
• 20 млн роблять аборт.
• 68 тисяч гинуть під час аборту і від його наслідків.
• Кожні 10-е пологи припадають на неповнолітніх мам.
Експерти відзначають, що з цією проблемою стикаються як в багатих країнах, так і в країнах з низьким рівнем доходу. Що стосується Росії - 42% вагітностей є незапланованими, і країна давно вже знаходиться в «лідерах» по абортам.
Питання статевої освіти молоді та підлітків активно обговорюється і в контексті поширення ВІЛ та ІПСШ. Відсутність грамотності в питаннях репродуктивного здоров'я та безпечної статевої поведінки призводить до сумних наслідків. Крім небажаної вагітності серед російських підлітків зростають показники по зараженню ВІЛ.