Новини

Україна закупить системи для діагностики туберкульозу та ліки для ВІЛ-інфікованих

Як передає Укрінформ, про це розповів заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко, повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.
«У рамках заявки на фінансування до Глобального фонду заплановано низку важливих закупівель і системних змін для системи охорони здоров'я України. Зокрема, планується закупити сучасні системи GeneXpert для молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу, матеріально-технічне забезпечення для регіональних мікробіологічних лабораторій з діагностики туберкульозу, швидкі тести на ВІЛ і т.д. », - зазначив Ляшко.
Крім того, в рамках виділеного фінансування заплановані: закупівля протитуберкульозних препаратів для лікування засуджених та осіб, взятих під варту; забезпечення безперебійного антиретровірусного лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей; підтримка і посилення роботи 25 регіональних рад по координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції / СНІДу; підтримка eHealth - інтеграція системи MIS HIV; навчання медичного персоналу в області лікування туберкульозу і ВІЛ і т. п.
Програма Глобального фонду в Україні на 2021-2023 роки ґрунтується на декількох стратегічних цілях: забезпечення доступу до своєчасного виявлення, діагностики та лікування туберкульозу та ВІЛ, а також впровадження дієвих моделей допомоги, орієнтованих на пацієнта.
10.12.2020