Новини

Схвалено перша вакцина тривалої дії проти ВІЛ

Американське Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) схвалило використання комбінованого препарату тривалої дії для лікування ВІЛ. Ін'єкції його будуть робитися щомісяця.
Як повідомляє MedicalXpress, вакцина може стати альтернативою щоденному прийому таблеток для лікування ВІЛ, який практикується зараз. Комбінація складається з двох речовин - каботегравіра і рілпівіріна. Фахівці впевнені, що щомісячна ін'єкційна терапія підвищить якість життя пацієнтів.
Також у даної схеми є перспективи в плані лікування пацієнтів, яким складно дотримуватися необхідність щоденного прийому препаратів: наприклад, людям з психічними захворюваннями або особам, які мають проблеми зі зловживанням психоактивними речовинами.
Відома вартість цієї комбінації: 5940 доларів США за початкову, вищу дозу і 3960 доларів щомісяця за підтримуючу ін'єкцію. Скільки доведеться платити пацієнтові, залежить від його страховки і інших чинників. Фармвиробник планує також отримати дозвіл на використання каботегравіра для профілактики ВІЛ-інфекції. Є два дослідження, які показали його ефективність в цьому напрямку.