Новини

Ризик розвитку гіпертонії у людей, що живуть з ВІЛ


Але експерти вважають, що існує ризик виникнення супутніх ускладнень, наприклад, гіпертонії.
Вчені вирішили провести дослідження, щоб оцінити рівень захворюваності, а також фактори, що сприяють розвитку артеріальної гіпертензії, у людей, що живуть з ВІЛ.
дослідження
Дослідження проводилося протягом одного року на базі державних медичних установ на Північно-Заході Ефіопії.
У випробуваннях взяли участь 302 людини з позитивним ВІЛ-статусом, які почали лікування за стандартною схемою антиретровірусної терапії. Середній вік учасників був 35 років, 51% становили жінки. Більшість з них жили з ВІЛ менш одного року. Такі супутні захворювання, як цукровий діабет (19%), хвороби серця (3%) і нирок (4%), а також коинфекция вірусного гепатиту В (5%) були найпоширенішими.
результати
Протягом періоду спостереження нові випадки гіпертонії були зареєстровані у 40 (13%) пацієнтів. А решта 262 учасника розділилися наступним чином:
• 58 осіб (22%) були втрачені для подальшого спостереження;
• 62 учасники (24%) переведені;
• 8 осіб (3%) померли;
• 134 (51%) - мали стабільний тиск до кінця випробування.
Середній час розвитку гіпертонії з початку прийому АРВТ становило 7 місяців.
Серед чинників, які сприяли розвитку артеріальної гіпертензії, вчені виділили такі: чоловіча стать, похилий вік, високий індекс маси тіла, коморбидность діабету і схема АРВТ на основі зидовудину.
висновки
Результати цього дослідження показали, що епізодична артеріальна гіпертензія є поширеною проблемою серед пацієнтів з ВІЛ, які отримують АРТ. Регулярний моніторинг, а також скринінг і лікування підвищеного артеріального тиску повинні бути невід'ємною частиною подальшого спостереження за пацієнтами, що живуть з ВІЛ, вважають автори.
У людей, що мають неподавленной вірусне навантаження ВІЛ, існує, ризик рецидиву опортуністичних інфекцій. Найпоширенішим повторним захворюванням вважається туберкульоз легенів.